تست در لاراول

با توجه به تعدد ابزارهای تستی که  در دسترس برنامه نویسان PHP وجود دارد ، جای تعجب ندارد که چرا بسیاری از آنها احساس خلاء نمی کنند. در این بخش ، ضمن کار کردن در ساختار برنامه کاربردی Laravel ،  موارد و مزایای PHPUnit testing را یاد میگیریم.

تست در لاراول

فهرست برنامه آموزشی

  1. شما یک برنامه دارید و دوست دارید نوشتن تست هایی را برای آن شروع کنید. عالیه! اما ، آموزش هایunit test را در وب جستجو کنید . متوجه خواهید شد که هیچ یک از آن ها برای آنچه در واقع می خواهید تست کنید قابل اجرا نیست. چگونه می توانید از PHPUnit برای hit به صفحه وب استفاده کنید و ادعا کنید که متن خاصی در صفحه وجود دارد؟

  2. َشروع Unit Test

   مدت آموزش 13:09

   در ابتدای این ما در مورد unit test صحبت کردیم اکنون میخواهیم به گردش کار اصلی آن بپردازیم.

  3. بررسی بیشتر Unit Test

   مدت آموزش 10:25

   برای تست کلاسهای مرتبط چه نیازهایی دارید ؟به عنوان مثال ، یک سفارش که شامل محصولات است. روند بسیار مشابه است. بیش از حد آن را پیچیده نکنید.

  4. تست Eloquent

   مدت آموزش 13:25

   اگر میخواهید برای پروژه های لاراول خود تست بنویسید ، یکی از اولین مواردی که میتوانید آزمایش کنید Eloquent است. اما ، آیا باید یونیت تست های جداگانه را در اینجا بنویسید؟ خب نه. بگذارید workflow بهتری به شما نشان دهیم.

  5. تست اتصال دیتابیس

   مدت آموزش 3:23

   تاکنون از دیتابیس اصلی لوکال ما برای آزمایش استفاده کرده ایم. اما این ایده آل نیست. بیایید یک دیتابیس جدید برای PHPUnit ایجاد کنیم. در این فرآیند ، ما همچنین نیاز به ایجاد یک نوع اتصال جدید برای migration داریم.

  6. تست Collaborator ها

   مدت آموزش 18:14

   دو مدل Eloquent داریم و نیاز داریم تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و این تعاملها سوابق دیتابیس را ایجاد و اصلاح می کنند خب، ما چطور می توانیم آن را تست کنیم؟ بیایید به این سؤال پاسخ دهیم در حالی که درطی انجام فرآیند ، بررسی خود را در مورد TDD ، PHPUnit ، موارد دیگر ادامه می دهیم.

  7. راه حل های Homework

   مدت آموزش 12:28

   در این درس ، ما یکی از بسیار راه حل را مرور خواهیم کرد.

  8. تست رگرسیون

   مدت آموزش 9:26

   مجموعه تستی که به رنگ سبز برگردد لزوماً به معنای عدم وجود باگ ها در برنامه نیست. بنابراین چه اتفاقی می افتد که شما را به سمت تولید سوق می دهد ، فقط برای تحقق بخشیدن به چند ماه بعد که با توجه به یک سناریوی خاص ، کد شما مطابق پیش بینی شما کار نمی کند؟ خوب ، در این مواقع می توانیم تست رگرسیون را برای مشخص کردن باگ بنویسیم و آن را رفع کنیم.

  9. "Liking" یک مدل با TDD

   مدت آموزش 20:35

   با استفاده از مثال کاربری که قابلیتی مثل هر نوع (comment, post, status و غیره) را دارد ، چگونه می توانیم از TDD برای طراحی این API و workflow استفاده کنیم؟

  10. Test Method Refactoring

   مدت آموزش 7:08

   اجازه بدهید که زمانی را صرف کنیم تا تست هایی را که در درس قبلی نوشتیم ، دوباره ریفکتور کنیم. setUp extractions, global testing helper functions و استفاده مجدد متد signIn را بررسی خواهیم کرد.

  11. مشابه سایر دروس این مجموعه ، فرایند اساسی یکسان است: API مورد نظر خود را طراحی کنید (از طریق تست ها) ، و سپس کد های لازم را برای ایجاد آن تولید کنید.

  12. شما باید اطمینان حاصل کنید که در هنگام برخورد با یک route خاص، ایمیل لازم ارسال می شود یا خیر؟می خواهیم یاد بگیریم که چگونه یک نوع assertion سفارشی را برای این کار بنویسیم و سازماندهی کنیم!

  13. PHPUnit Prophecies

   مدت آموزش 18:36

   در حالی که ما بیشتر انرژی خود را بر روی تست بیرونی متمرکز کرده ایم، واقعیت این است که، هرچه بیشتر به سمت unit level بروید، نیاز به ایجاد آبجکت ها ، مقاله ها و موارد دیگر خواهید داشت. در این درس، ما می آموزیم که چگونه از Prophecy framework استفاده کنیم که این روزها در PHPUnit تعبیه شده است.

  14. همانطور که قبلاً در این مجموعه آموخته اید، تست ها به ویژه برای کنترل رگرسیون مفید هستند. در این درس، ما یک باگ را در یک کد کد واقعی شناسایی خواهیم کرد، برای بازتولید تست می نویسیم، آن را برطرف می کنیم و سپس کد اپدیت شده خود را به سمت تولید سوق می دهیم. همه در نه دقیقه!

  15. Homemade Fakes

   مدت آموزش 18:28

   در این درس ، ما چگونگی استفاده از Redis reference با هارد کد را در کنترلر های خود بررسی کرده و logic آن را برای یک کلاس citizen استخراج می کنیم. فراتر از قابلیت خوانایی بهتر، فواید این refactor این است که به ما امکان می دهد fake های سفارشی برای تست های خود بسازیم. اگر می خواهید یک تست خاص به Redis نرسد، اکنون می توانیم این کار را به راحتی انجام دهیم

  16. وضوح تست

   مدت آموزش 13:11

   همه ما می دانیم که شفافیت برای هر پروژه ای حیاتی است، اما اغلب این وضوح هنگام تهیه تست ها کنار گذاشته می شود. دقت کنید، وقتی شش ماه دیگر به آن تست گیج کننده بازگشتید، خودتان متعجب می شوید که مجبورید وقت زیادی را صرف یادگیری نحوه کار کنید. در این قسمت، ما در مورد چند روش برای بهبود وضوح در یک تست بحث خواهیم کرد.

  17. یک سوال تست مکرر که ظاهر می شود مربوط به نحوه تست قوانین validation است. یا به عبارت دیگر، اگر ما باید اطمینان حاصل کنیم که، مثلاً هنگام ارسال فرم تماس توسط کاربر، آدرس ایمیل معتبری مورد نیاز است، دقیقاً چگونه این کار را انجام می دهیم؟ با استفاده از یک مثال دنیای واقعی ما به شما در این قسمت نشان خواهیم داد.

  18. با استفاده از تکنیک هایی که در این مجموعه آموخته ایم، اجازه دهید به سورس کد Laracasts برویم. به عنوان بخشی از به روزرسانی که در حال کار بر روی آن هستم، باید در تمام مهارت های خاص سایت، rate تکمیل را برای همه مجموعه ها تعیین کنم. بیایید از TDD برای ساخت این جمع کوچک استفاده کنیم.

× در حال پاسخ به: