روابط در Eloquent

با Eloquent فرآیند تعامل با جداول بانک اطلاعاتی خود را تا حد ممکن می توانید ساده انجام دهید. بسیار مهم است که شما شش نوع رابطه مهم در eloquent را بشناسید و درک کنید.

روابط در Eloquent

فهرست برنامه آموزشی

  1. یک به یک

   مدت آموزش 11:42

   اول از همه، رابطه "یک به یک" را داریم. ساده اگر فکر کنیم، این رابطه شامل چه چیزهایی ممکن است باشد؟ مثلا چه چیزهایی در مورد پروفایل، آدرس یا آواتار وجود دارد؟

  2. یک به چند

   مدت آموزش 11:05

   اکنون که رابطه "یک به یک" را درک کردیم، بیایید به درک مفهوم بعدی یعنی روابط "یک به چند" برویم. چه چیزهایی می تواند نمونه ای از باشد از مواردی که کاربر چندین نمونه از آنها را داشته باشد؟ چیزهایی مثل پست ها، پروژه ها یا تسک ها! شما به طور مداوم در workflowی روزانه ی خود به این رابطه خواهید رسید.

  3. چند به چند

   مدت آموزش 19:06

   درک روابط چند به چند کمی گیج کننده هستند. بیایید آن را با بررسی روابط مشترک "پست" و "برچسب ها" کوچیکترکنیم. یک رابطه یک به یک یا یک به چند در اینجا کاملاً درست نیست. یک پست هرگز فقط یک برچسب نخواهد داشت. مطمئناً می تواند وابستگی هایی از برچسب ها داشته باشد، اما صرفا آن برچسب تنها متعلق با خودش نباشد. برعکس هم همینطور است، هر برچسب می تواند به چندین پست متعلق باشد. وقتی با موقعیت هایی مانند این روبرو می شویم، رابطه "چند به چند" دقیقاً همان چیزی است که ما به آن نیاز داریم.

  4. Has Many Through

   مدت آموزش 9:05

   اگرچه روابط hasManyThrough تقریباً معمول نیست، ولی در صورت لزوم، می تواند بسیار مفید باشد. این نوع رابطه به شما امکان می دهد کوئری ها را به صورت long-distance انجام دهید.

  5. روابط Polymorphic

   مدت آموزش 14:30

   polymorphic یا چند ریختی ، ما آن را به ترسناک ترین حالت در روابط میدونیم.اما نگران نباشید مانند اکثر موارد ، کلمه ترسناک تر از تکنیک است. یک رابطه polymorphic اجازه می دهد تا یک مدل به هر تعداد مدل در یک مجموعه واحد تعلق داشته باشد. بیایید این را با یک مثال عملی نشان دهیم.

  6. روابط چند به چند Polymorphic .نگران نباشید؛ درک آن بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر کنید. در این درس ، ما یک رابطه استاندارد چند به چند ایجاد خواهیم کرد: به عنوان مثال :یک کاربر می تواند یک پست را "like" کند. حالا چه می شود اگر کاربر همچنین بتواند یک کامنت را "like" کند؟ چگونه می توانیم ساختار موجود خود را تغییر دهیم تا این امر امکان پذیر باشد؟

× در حال پاسخ به: